Од утре исплата на ноемвриските пензии на банкомат а на шалтер ќе се исплаќа во четири групи

267

Согласно одлуката на Владата од утре почнува исплатата на ноемвриските пензии за сите пензионери кои ја подигаат на картичка, додека пензионерит ешто ја подигаат на шалтер истата може да ја добијат во четири групи според следниот распоред составен според висината на пензијата:

  • За пензии со висина до 11.000 денари, исплатата да се изврши на 26.11.2021 година (петок),
  • За пензии со висина 11.001-14.000 денари, исплатата да се изврши на 29.11.2021 година (понеделник),
  • За пензии со висина 14.001-18.000 денари, исплатата да се изврши на 30.11.2021 година (вторник), и
  • За пензии со висина над 18.001 денар, исплата да се изврши на 01.12.2021 година (среда).

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.