Од струен удар починал струмичанец при извршување работни задачи

3100

Во СВР Струмица вчера било пријавено дека во кругот на фирма во селото Градско Балдовци од струен удар починал Р.М.(60) од Струмица.Според пријавеното, Р.М. се здобил со повреди од струен удар додека извршувал работни задачи и од здобиените повреди починал на местото.

Како што информираат од МВР, увид бил извршен, а по наредба на Јавен обвинтиел телото на починатиот било дадено на семејството.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.