Од полноќ бензините поскапуваат, цената на дизелот не се менува

504

Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика, од утре малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 се зголемува за 2,00 ден/литар и со тоа неговата малопродажна цена ќе изнесува 86,00 ден/литар.

Малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголемува за 2,50 денари, и ќе се точи по цена од 88,50 ден/литар.

Малопродажните цени на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) , на Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1)
и на Мазутот М-1 НС, не се менуваат.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.