Од пожар оштетени три возила во Јаргулица и Радовиш, интервенирале и радовишките пожарникари

3265

Во текот на вчерашниот ден во Јаргулица и Радовиш настанал пожар во патнички возила заради што морала да интервенира Територијалната противпожарна единица од Радовиш. Во Јаруглица настанал пожар во патничко возило ,,пежо 206” на лице од Владевци додека во Радовиш настанал пожар на патничко возило „бмв 525“ кое пак зафатило уште едно марка опел астра, соопшти полицијата

На 24.12.2022 во 07.16 часот во с.Јаргулица, радовишко, во двор од куќа сопственост на Б.Ѓ.(62) настанал пожар на патничко возило „пежо 206“, сопственост И.Л. од с.Владевци. Пожарот бил изгаснат Територијалната противпожарна единица Радовиш. Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Радовиш.

На 24.12.2022 во 03.00 часот бил пријавено дека во Радовиш, во двор од куќа сопственост на М.Д., настанал пожар на патничко возило „бмв 525“, од кој било зафатено уште едно негово патничко возило „опел астра“, двете со радовишки регистарски, при што била оштетена бојата на две врати. Од страна на екипа од Територијалната противпожарна единица Радовиш пожарот е изгаснат. Извршен увид од увидна екипа од Полициската станица Радовиш.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.