Од вечерва на полноќ бензинот Еуросупер 98 и екстра лесното масло по нова цена

396

Малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) од вечер на полноќ се намалува за 3 денари, додека малопродажната цена на бензинот Еуросупер 98 се зголемува за 2 денари по литар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ).

Новата цена на Еуросупер 98 ќе изнесува 94,5 денари за литар.

Малопродажните цени, пак, остануваат исти на: Еуросупер 95-90,5 денари по литар; Еуродизел – 99 денари; и на Мазутот М-1 НС 50,067 денари за килограм.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.