Од вечерва повторно поскапуваат горивата, Регулаторна ги објави новите малопродажни цени

1086

Регулаторна комисија за енергетика и водени ресурси информира дека цената на горивата се зголемува во просек за 2,13 проценти во однос на минатата недела.
Малопродажната цена на дизелот се зголемува за еден денар и ќе се продава за 57 денари за литар.

Малопродажните цени на бензините „еуросупер БС-95“ и „еуросупер БС-98“ и на екстра лесното масло за домаќинство се зголемуваат за 1,50 денари за литар.

Малопродажната цена на „еуросупер БС-95“ ќе изнесува 67,50 денари за литар, а на „еуросупер БС-98“ 69,50 денари за литар

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.