Од вечерва на полноќ поскапуваат бензините – Регулаторна го објави новиот ценовник

1170

Според последната одлука на РКЕ бензините од вчерва на полноќ ќе се продаваат за  половина денар  повеќе од претходната недела, додека цената на дизелто останува непроменета. Според веќе објавената одлука на РКЕ ЕУРОСУПЕР БС – 95 од вечерва н аполноќ ќе се точио з 66 денари ЕУРОСУПЕР БС – 98 за 68 денари за литар.

Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) од вечерва на полноќ ќе чини  56 денари

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.