Одржана традиционалната изложба на расни кучиња во Радовиш

341

Радовиш викендот беше домаќин на изложба на расни кучиња. После двегодишна пауза под покровителство на Градоначалникот и Советот на општина Радовиш, беше одржана традиционалната изложба за сите раси на кучиња „C.A.C. Radovish 2022“.

Изложбата која беше вистински празник за очи за љубителите на домашните миленици, беше во организација на Кинолошкото друштво „Фамилијарис“ и истата свечено беше отворена од страна на Градоначалникот Ацо Ристов, кој им посака пријатен престој на сите гости и успеси на сите учесници.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.