Одбојкарките од Струмица ги добија противници за пласаман во завршницата од КУПОТ

958

Познати се четврфиналните двојки од одбојкарскиот КУП на Македонија во женска конкуренција. Според извлечените двојки и распоредот на табелата по есенскиот дел од првенството, Струмица Жени доби навидум полесен противник за разлика од Наковски Волеј

Тимот на Струмица Жени за пласман во полуфиналето го доби тимот на Јанта Волеј Форца која не успеа да фати чекор со водечките 6 најдобри екипи за втората фаза. Но секако императив ќе им биде КУП натпреварувањето. За разлика од нив Наковски Волеј го доби тимот на Јанта Волеј Кисела Вода кој во есенскиот дел оствари 7 победи и се наоѓа на третата позиција.

Првите мечеви се планирани на 10 ти февруари а седум дена подоцна возвратните. Струмица Жени во првиот дуел ќе гостува а Наковски ќе биде домаќин

Еве ги двојките од четврт финалето од КУПОТ

1. Пелистер Волеј – Работнички Скопје
2. Универзитет Тетово – Вардар Жени 2019
3. Наковски Волеј – Јанта Волеј КВ
4. Јанта Волеј Форца – Струмица Жени

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.