Одбојкарките на Јанта Волеј КВ го освоија КУПОТ

1337
dav

Јанта Волеј КВ го освои КУПОТ во женска конкуренција. Во финалето славеше победа од 3:1 во сетови против Вардар Жени. Одбојкарките на Јованче Манасков и Никола Јаневиќ беа помотивирани на теренот во салата Парк и успеаа победата да ја најават уште на почетокот.

Предводени од искусната Собол И Серафимовска, но и разиграниот техничар  Стефановски Јанта Волеј КВ тргна офанзивно ги доби првите два сета со 25:18 и 25:23. Вардарки се вратија во третиот сет со 25:20 но Јанта нр дозволи неизвесност и со 26:24го доби 4 тиот сет за 3:1

Одличјата на двата финалисти ги доделија потпретседателите на ОФМ Стојан Иванов и Ивица Хаџи Иљоски додека пехарите претседателот Петар Јовановски

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.