ОК Струмица 47&72 ја прокнижи првата победа над Шкендија за освојување на Шампионскиот пехар

470

Одбојкарите на Струмица 47&72 го почнаа победоносниот од за освојување на Шампионската титула. Во салата Парк со 3:0 во сетови ја прокнижаа првата победа против тетовска Шкендија во финалната плеј офф серија. Првиот сет заврши 25:20, во вториот беше 25:18, додека во третиот гостите освоија 21 поен.

Втората средба од серијата прв до три победи ќе се игра на теренот на Шкендија во Тетово. Во тековната сезона Струмица на пет меѓусебни натпревари, вклучувајќи го и полуфиналето во купот, не загубија ниту еден сет од ривалот.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.