Одбојкарите на Струмица славеа кај Весна Пробиштип, со шест победи и без изгубен сет лидери на табелата

889

Одбојкарите на Струмица ги книжаат победите во првлигашкиот одбојкарски шампионат на Македонија. Во рамките на 7 то првенствено коло актуелниот шампион без мака славеше победа против Весна Пробиштип со 0:3 во сетови (16:25; 17:15 и 17:25). Победата на избраниците на ричлиев вложија онолку колку што беше потребно за мрен и сигурен финиш на мечот за да дојдат до новите три бода

ОК Струмица нема пораз во досегашниот тек на првенството. Со вкупно 18 бода и без ниту еден изгубен сет тие се лидери на табелата а до крајот на првиот круг мечеви треба да се сретнат со Македонија Џио, Дебар, Лирија и УГД.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.