Одбојкарите на Струмица први, пандевци втори а тиверијанки трети на изборот за најдобра екипа за 2021

1059

Актуелниот Шампион и носител на двојната круна но и лидер во новата сезона, одбојкарскито состав на Струмица 47@72 со максимален број пеони се избрани за најдобра спортска екипа на Општина Струмица за минатата година

Финалистите во фудбалскиот КУП фудбалерите на Академија Пандев беа избрани за втора најдобра екипа на Струмица за минатата година додека ЖФК Тиверија кој лани беше вицешампион е прогласена за трета најдобра екипа за 2021 година

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.