Одбојкарите на Струмица Никоб се збогуваа од ЦЕВ Купот – пораз претрпеа и во Хрватска

383

Одбојкарите на Струмица го завршија настапот во квалификациите во ЦЕВ купот откако и во реваншот доживеа втор пораз од ОК Мурса од Осијек. Дома загубија со 3:2 додека на гостински терен синоќа струмичани загубија сосо 3:1 по сетови (21-25, 25-17 и 25-15).

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.