Нов режим на сообраќај во Радовиш – поставена е нова сигнализација и општината апелира на почитување

546

Општина Радовиш со соопштение ја информира јавноста дека поставена е нова сообраќајна сигнализација по улиците  во градот при што апелира до сите учесници во сообрачајот да бидат внимателни и да ја почитуваат истата. Според објавата на градоначалникот на Радовиш Ацо Ристов сето тоа е резултат според новиот сообраќаен проект со воведувањето на зонското паркирање во градот

,, Согласно прифатениот сообраќаен проект поврзан со воведувањето на зонското паркирање во општина Радовиш и донесениот нов режим на сообраќај, деновиве е поставена нова сообраќајна сигнализација. За таа цел би сакале да упатиме апел до сите граѓани кои учествуваат во сообраќајот во Радовиш да внимаваат на новата поставена сигнализација и да ги почитуваат сообраќајните знаци. Со тоа ќе го оленсиме нормалното движење на моторните возила и доглорочно ќе придонесеме кон ставање ред во сообраќајниот метеж. Наша цел е модерен и урбан Радовиш со модерна инфраструктура,, стои во апелот од Општина Радовиш

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.