Нов пораз на Беласица, Шкендија се прошета со 3:0 на стадионот во Струмица (видео)

1240

Фудбалерите на Беласица никако да ја прекинат лошата серија со порази. На стадионот Благој Истатов во Струмица немаа сили да и парираат на тетовска Шкендија која со 3:0 ги однесоа трите бода на своето конто а Беласица не успеа да се радува ниту на погодок иако имаа шанса и од пенал и од чиста ситуација

Дека тетовчани ќе го однесат целиот плен се ,,насетуваше’’ уште во првото полувреме иако заврши без голови.  Беласица тешко излегуваше од своето поле препуштајки им ја целата доминација и иницијатива на гостите. Отпорот Шкендија го скрши во второто полувреме. Тотре во 54 минута ја смести топката во мрежата на Слијановски откако Митевски направи кардинална грешка давајки му подарок на Дориев кој шутираше кон голот а Тотре ја заврши гол акцијата

Неполни 30 минути подоцна судијата покажа на белата точка за Шкендија откако Нуфиу беша фаулиран во казнетиот простор. Пеналот го матријализираше со погодок Ибраими кој за десетина минути по втор пат го матираше чуварот на мрежата на Беласица силјановски од 20 тина метри

Милушев не успеа да постигне погодок за својот тим, иако Беласица имаше пенал ниту пак Каланоски кој неколку секунди подоцна се најде очи во очи со Захов.

Со овој петти пораз Беласица го носи фенерот во Првата лига без ниту еден освоен бод

 

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.