Ново сообраќајно решение на приклучување кон улицата Св. Спасо Радовишки од улицата Дамем

379

Градоначалникот на Радовиш Герасим Конзулов објави дека се работи на пвоеќе позиции во делот н апатната инфраструктура, согласно годинашнава програма за изградба на локални патишта и улици.

Според Конзулов направено е ново сообраќајно решение за приклучување кон ул. Свети Спасо Радовишки од правец на ул. Чеде Филиповски- Дамем со што значително ќе се подбри сообраќајното поврзување и решенија во овој дел од градот
Според неговата објава  асфалтирано е сокачето кое излегува на ул.Гоце Делчев;
а тековно се поплочува сокаче на ул. Стојмен Трајков.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.