Нови 22 лица заболени од коронавирус во земјава за последните 24 часа, објави Филипче

1978

Нови 22 случаи на коронавирус се дијагностицирани во последните 24 часа, информира Министерството за здравство. Со нив вкупниот број на заболени до денеска до 12 часот изнесува 136 лица, објави министерот за здравство Венко Филипче на својот ФБ профил

По градови новите случаи се од Скопје (15), Дебар (4), Куманово (2) и Охрид (1)

Министерството за здравство претходно соопшти дека ноќеска на Инфективната клиника почина 63-годишен маж од Дебар кому нагло му се влошила состојбата, а завчера почина и 57-годишна жена од Куманово.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.