Нови пет лица заболени од коронaвирус во земјава, соопшти министерот Филипче

1075

Четири лица од Дебар и педесет и четиригодишна жена која се вратила од Холандија преку Виена се нови пациенти позитивни на коронавирус, објави министерот за здравство Венко Филипче и како што кажа во моментов на Клиниката за инфективни болести во Скопје  е 14 лица.

Двајца други пациенти имале позитивен тест во болницата „Жан Митрев“, но тие тестови мора да се ускладат, да се проверат во лабораторијата на Институтот за јавно здравје. Министерот појасни дека лицата тестирани во клиниката Жан Митрев утре ќе бидат повторно тестирани во државната лабораторија

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.