Нова победа на Џио Струмица во шампионатот, во салата Парк надиграна и тетовска Шкендија

1140

Одбојкарите на Џио Струмица кои завчера се вратија од Кипар каде го завршија ЦЕФ Челинџ Купот го одиграа заостанатитот меч од 4 првенствено коло од Првата одбојкарска лига на Македонија со тетвска Шкендија. Без многу проблеми стасаа до нова победа дозволувајки му на гостинот 51 поен во трите сета.

Џио победата од 3:0 ја најави уште во првиот сет кој го доби со 25:17 а веќе во вториот на гостите им дозволи само 11 поени. Најинтересно беше во третиот сет кога тетовска Шкендија се обиде да направи изненадување, но избраниците на Ричлиев со 25:23 не дозволија.

Ова е четврта победа на струмичкиот прволигаш и заедно со Универзитет Тетото се одлепија од другите прволигаши на табелата со  максимален учинок.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.