На шумски пат кај Висока Маала се судриле два мотоцикли, возачите завршиле во болница

568

На 21.06.2022 во 16.00 часот во СВР Струмица било пријавено дека на шумски пат над маселеното место Висока Маала општина Василево се случила сообраќајна несреќа помеѓу мотоцикл без регистарски ознаки,управуван од С.И.(24) и мотоцикл без регистарски ознаки, управуван од Б.Б.(29), двајцата од с.Висока Маала, соопшти МВР

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил С.И., додека Б.Б. се здобил со телесни повреди констатирани во Медицински центар Струмица. Увид на местото на настанот извршила екипа на СВР Струмица.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.