Нападната и силувана 81 годишна жена во струмичко, приведен 25 годишен маж за кој е побаран притвор

1178

25 годишно момче е приведено и за него Јавното обвинителство од Струмица побара притвор бидејки е осомничен дека нападнал и силувал 81 годишна жена. Инцидентот се случил вчера во раните утрински часови во домот на жена во струмичко. Полицијата потврди дека е приведено 25 годишен жител од општина Македонска Каменица

,,Синоќа во 22.30 часот  полициски службеници од Полициското одделение Ново Село го лишиле од слобода А.В.(25) од село Косевица, општина Македонска Каменица. Тој се сомничи дека извршил обљуба врз 81-годишна жена од струмичко. Лицето било задржано во Полициска станица Струмица, за настанот бил известен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица и против него ќе биде поднесена кривична пријава. Во текот на денот ќе биде изведен пред Судија на претходна постапка од Основен суд Струмица,, стои во информацијата од МВР

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.