Наковски В. со победа во Битола и без пораз лидер во првенството – викендов славеше и Струмица Ж.

1300

Одбојкарките на Наковски Волеј ја забележаа и петата првенствена победа во женскиот одбојкарски шампионат на Македонија откако во Битола славеше победа со 3:1 против Пелистер Волеј. Составот на Хари Наковси цврсто се држи на лидерската позиција без ниту еден пораз во пресрет на два клучни меча со кои ќе се заокружи првиот дел од првенството.

Струмичанки им го отстапија само вториот сет на домашниот состав, останатите беа со целосна доминација на Наковски Волеј кој како гостин славеше со 1:3 (10:25,25:17, 9:25, 13:25)

Победа забележаа и Струмица Жени кои како гостинки го надиграа Фит Фан со  0:3 (15:25, 14:25, 16:25)

фото Bitolanews

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.