Наковски Волеј убедлив против Струмица Жени во локалното дерби, Виктори славеше во Кичево, Макс со пораз дома

2614

Одбојкарките на Наковски Волеј ја забележаа втората победа во првенството откако во исполнетата сала при СОУ ,, Димитар Влахов” во Струмица убедливо славеа против градскиот ривал Струмица Жени. По славјето во Скопје избраничките на Хари Наковски како домакинки демонстрираа одлична партија и со 3:0 ( 25:14, 25:13, 25:15)  го надиграа новајлијата кој немаше сила за било каков резултатски пресврт ниту да им парира во играта на тимот Наковски Волеј кој сега има 6 бода и е на врвот на табелата

Виктори Волеј славеше во Кичево против Ускана. Го загуби првиот сет но во продолжението струмичанки ги стегнаа своите редови и славеа победа за нови три бода  и конечни 3:1 (25:15, 23:25, 14:25, 22:25)

Одбојкарките на Македонија Макс немаа сила да им парираат на Работнички од Скопје кој во салата ООУ Видое Подгорец во Струмица славеа со 3:0 во сетови (23:25, 21:25 и 18:25). Работнички беше поубедлив и ги искористи сите грешки на Макс во завршниците од сетовите за конечните 3:0

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.