Наковски Волеј реди само победи и не го дава врвот, славеше и во Штип против УГД Студент

2442

Наковски волеј ја забележа и 6 тата победа во првенството од исто толку натпревари. Последната ја забележа во Штип против УГД Студент со 3:1 во сетови и остана непоразен состав во Првата одбојкарска лига жени со само два изгубени сега

Според информациите интересен и возбудлив натпревар во кој и двата тима покажале борбена игра. Штипјанки го добиле првиот сет со 25:22 но потоа на сцена настапиле струмичките девојки кои направиле целосен пресврт во играта и со максимална посветеност ги надиграле домакинките.

Возвратиле со 25:22 за израмнување. Највозбудливо било во третиот сет кој се играл на два разлика каде избраничките на Митев и Наковски биле посконцентрирани и со 27:25 дошле до водство од 2:1. Отпор домашниот состав дал и во четвртиот сет но Наковски волеј со 25:22 ставил печат на мечот од 3:1.

Со ова 6 победа струмичанки остануваат на врвот со тимот на Работнички Скопје кои се сметаат и за најсериозните кандидати ова сезона.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.