Мотоциклист од Богданци повреден во сообраќајка со камион, на патот за Гевгелија

3327

Седумдесет и осумгодишен мотоциклист е тешко повреден во сообраќајна несреќа на патот Гевгелија – Богданци. Според информациите на МВР, несреќата се случила вчера помеѓу камион „мерцедес“ со полуприколка, со прилепски регистарски ознаки, управувано од Љ.Д.(55) од Прилеп и мопед со велешки регистарски ознаки, управуван од Б.П.(78) од Богданци.

,,Во незгодата возачот на мопедот се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Јавната здравствена установа Гевгелија. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Гевгелијa“, соопшти МВР

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.