Младите пандевци со сребро во Дубаи – ,,шеиците” од клубот Ал Аин пикирале неколку деца (фото)

4122

Младите пандевци го освои второто место на турнирот во Дубаи, откако славеа над тимот на ИМТ од Белград Србија. Со ова втора победа на турнирот организиран од клубот Ал Аин,  генерацијата на фудбалери родени 2007 на струмичкиот прволигаш Академија Пандев го освоија среброто но и симпатиите на домаќинот.

Академија Пандев одиграла одлично во сите сегменти. Борбен и отворен натпревар  против ИМТ Белград кој го крунисале со победа од 3:2. Андреј Велков постигнал два гола и еден Матеј Сејменов. Паралелно на натпреварот за играч како што информриаа од клубот бил прогласен Давид Ристовски.

Како што соопштија од  Академијата, по вчерашниот меч против Херцеговац децата одиграле уште еден одличен натпревар преставувајки го потенцијалот што го нуди ФК Академија Пандев а со тоа и македонскиот младински фудбал

,, Честитки за сите деца за одиграниот турнир на кој се прикажаа во одлично светло и ја презентираа Академија Пандев но и нашата држава во одлично издание. Голема благодарност до легендата Горан Пандев и неговата менаџерска агенција која ни овозможи учество на овој турнир,, стои во објавата на пандевци

Екипата на Академија Пандев ја предводеа Боро Постолов координатор на школата и Мартин Алаѓозовски. Домаќинот и организатор на турнирот АЛ Аин веќе пикирале неколку деца и преку менаџерската агенција на Горан Пандев можно е да добијат покана но најпрво повторно ќе се анализираа играта на пандевци во сите трите меча.

Пандевци на почетокот од турнирот претрпеа пораз од домаќинот Ал Аин, вчера слеаве против Херцеговац на пенали а денеска и против ИМТ Белград во регуларниот дел од натпреварот

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.