Младите на Брера Струмица и Беласица ги добија противниците за освојување КУП титула

1487

Младинскиот состав на Брера Струмица за пласман во големото финале за освојување на КУП титулата ги доби младите на Македонија ЃП додека младите на Беласица за противник го добија тимот на Пелистер. Ова е епилогот од ждрепката  во ФФМ каде беа извлечени паровите за полуфиналете во рамките на Купот на Македонија за млади категории. Младите на Брера Струмица во лигата се веднаш зад Вардар додека Беласица на  6 место додека Македонија ЃП и Пелистер на 7 и 8 позиција

Натпреварите од полуфиналето на Купот за младинци ќе бидат одиграни на 16, 17 и 18 април.  Сите натпревари се играат по еден натпревар, доколку заврши нерешено се пристапува директно кон изведување на пенали.

Младинци:
Пелистер – Беласица
Брера – Македонија Ѓ.П.

Кадети:
Шкупи – Шкендија
Брегалница – Вардар

Пионери:
Пелистер – Работнички
Брера – Шкупи

Помлади пионери:
Брера – Шкендија
Пелистер – Победа

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.