Младиот Јован Милев од ОК Струмица 47&72 со титула го прослави 15 тиот роденден !

1289

Младиот одбојкар на ОК Струмица 47&72  Јован Милев , шампионски го праслави 15 тиот роденден во спортската сала Парк. Тој денеска беше дел од сениорскиот состав на Кирил Ричлиев кој доби по неколку минути во првиот и втор сет од мечот со тетовска Шкендија над која славеа победа од 3:0 во сетови.

Станува збор за играч кој уште од мали нозе е со одбојкарската топка и терени. Јован е син на Атанас Милев стратегот на женскиот одбојкарски клуб Струмица жени но и внук на репрезентативецот Владо Милев воедно и претседател на актуелниот Шампион

Освен Јован Милев, стратегот Ричлиев вечерва во последниот меч со тетовска Шкендија им даде можност да заиграт и либерото Христијан Смилков, примаот Филип Станнков, коректорите Димитар Трајков и Панче Маглешев но и блокерот Филип Грковски

Струмица ова сезона без пораз ја освои деветата шампионска титула

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.