Младинска во Струмица ќе светне со ново улично со ЛЕД арматури

1829

Јавното претпријатие „Паркиралишта Струмица“ започна со градежните активностите за поставување на ново улично осветлување на улицата „Младинска“ во Струмица. Според директорот Митко Бујуклиев,  ново улично осветлување ќе се постави од градинката кај струмичката болница па се до градинката кај основното училиште „Никола Вапцаров“. Станува збор за делцниа во должина од 1,5 километри на која  ќе бидат поставени 47 нови бандери со исто толку ЛЕД арматури со јачина од 80 вати, информираа од општината.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.