Младинките на Наковски волеј – ШАМПИОНКИ, во неизвесен меч во Скопје стасаа до нова титула

499

Младинскиот состав на Наковски волеј станаа Државни шампионки откако во големото финале ги совладаа своите врснички на Вардар ЕМ во Скопје со 3:2 во сетови.

,,Одлична одбојкарска претстава приредија девојките вечерва во салата Борис Трајковски-Скопје против Вардар ЕМ. Со неизвесност и тесни резултати во сите пет сета Наковски волеј го надиграа својот ривал со резултат од 3:2 во сетови.
Младинките на Наковски волеј уште еднаш покажаа дека се достојни за шампионска титула,, соопштија од клубот

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.