Мите Димитриев ќе ги предводи младите на СДСМ во Ново Село, избран за ВД претседател

1426

Деновиве е донесена одлука функцијата вршител на должност претседател на ЛК млади при ОО СДСМ Ново Село во периодот што следи да ја извршува Мите Димитриев објави општинската организација на својата ФБ страна. Станува збор за 23 годишно момче, жител на општинскиот центар во Ново Село, вработен во Шумската полиција при МЗШВ. Димитриев заедно со Тони Котев претседателот на партискиот огранок во Ново Село треба да ја предводат СДСМ за параламентарните избори што се најавуваат.

“Почитувани, ја користам оваа можност да Ви се заблагодарам за целокупната доверба и да ви ветам дека заедно сите, сплотени и исправени пред сите предизвици кои ни предстојат ќе се залагаме за понатамошни успеси како на локално така и на централно ниво. Свесен сум за одговорноста која ми припадна мене и се надевам дека ќе ја оправдам својата позиција. Уште еднаш, им се заблагодарувам на целата младина и на сите членови за безрезервната поддршка,, напиша Димитриев

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.