Мирче Василев го извлече светиот крст во Радовиш, посака здравје и среќа на сите (фото)

1386

Младиот Мирче Василев е среќникот кој успеа да го извлече светиот крст од водите во Радовиш. Тој во својата прва изјава кажа дека не било тешко да го пронајде светиот крст во базентот во Радовиш а ова му било петти пат како скока за Богојавление – Водици.

,,Чувството е многу добро. Не ми беше тешко да го пронајдам. Нека сите ги служи здравје и среќа ова година,, кажа Василев во изјава за ТВ Кобра

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.