Мечот Академија Пандев – Шкендија ќе се игра во сабота на Младост, пандевци одлучија влезот да биде слободен

1949

Викендов стартува новата фудбалска сезона во Македонија а честа прволигашкиот шампионат да ја отварат ја имаат актуелниот освојувач на КУПОТ – Академија Пандев и шампионот – Шкендија. Мечот меѓу пандевци и тетовчани е закажан во сабота на 10 август со почеток во 17 часот и 30 минути на стадионот Младост во Струмица

Академијата на Горан Пандев одлучи влезот за саботното дерби од првото коло од првата македонска фудбалска лига да биде слободен и ги повика сите лубители на фудбалот во сабота да бидат на стадионот Младост за да дадат поддршка на фудбалерите за нови успеси и ова сезона.

Пандевци за новото првенство се засили со напаѓачот на Силекс Марко Рајковиќ, дефанзивецот Марио Маслаќ од Беласица и Давор Зафиров кој играше за Тенерифе во Шпанија

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.