МВР со оглас за прием на 50 полицајци во СВР Струмица а истече огласот на Царината за 17 извршители во Гевгелија

1806

Министерството за внатрешни работи денеска објави јавен оглас за прием на 600 полицацајци, согласно своите организациски потреби, како и согласно со одредбите од законите за внатрешни рабои и за полиција, и подзаконските акти. Според објавениот оглас кој може да се види ТУКА, 50 извршители се планирани во СВР Струмица кој го покрива југоисточниот регион односно 10 те општини од овој дел на државата.

Паралелно денеска истече ОГЛАСОТ за вработување на 119 извршители на определено време за 2021 година објавен од Царинската Управа со кој ќе се ангажираат и 17 царинарници во Југоистокот. Стануваше збор за работни позиции во Царинарница Гевгелија и нивните испостави во Дојран и Гевгелија. Огласот беше објавен на 24 декември а со избраните кандидати ќе се склучи договор за работа до 31.12.2021 година

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.