МВР: Две лица од струмичко Муртино тешко повредени, со патничко возило паднале на пругата Криволак-Неготино

2214

Утрово кај населеното место Пепелиште општина Неготино се случила сообраќајка во која две лица од струмичко Муртино се здобиле со повреди. Како што информираа од МВР возачот на патничко возило изгубил контрола и паднале на железничката пруга Криволак-Неготино при што возачот и сопатникот се здобиле со тешки повреди и биле префрлени во болницата во Кавадарци

,,На 28.12.2020 околу 03,30 часот во близина на село Пепелиште, А.И.(49) од село Муртино, струмичко управувајќи патничко моторно возило „ауди“ со струмички регистарски ознаки изгубил контрола и паднал на железничката пруга Криволак – Неготино. По незгодата на возачот А.И. и сопатникот М.И.(23) од село Муртино, струмичко, во Општа болница Кавадарци, им биле констатирани тешки телесни повреди. Извршен е увид на местото на настанот,, стои во информацијата од МВР

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.