Мајско уживање, рекреација но и капење во водите на Дојранското езеро – Фотогалерија

4644

Топлото време во Дојран овие денови ги измами дел од посетителите на овој туристички центар да уживаат во водите на езерото. Иако туристичката сезона сеуште не е почната сепак се почеста е сликата со капачи во езерото а дел пак како се релаксираат на брегот уживајки во пријатното сонце и клима. Благој Ивановски од Фото студио Лили од Струмица преку својот објекти овие денови забележа, безгрижна игра на најмалите во песокта на градската плажа но и капење од страна на гостите кои уживаа во Дојран каде се поголем е бројот и на рекреативни риболовци

Минатата година уште за време на Велигден посетителите се сончаа покрај Дојранското езеро и вриеше од посетители……Ова година заради коронавирусот сликата е поинаква иако за време на викенди повторно има постојано гости…

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.