Марјан Даскаловски повторно избран за претседател на ЛД ,,Беласица’’ во Струмица, најави напорна работа

1753

Досегашниот претседател на ЛД ,,Беласица’’ од Струмица Марјан Даскаловски ја доби довербата на делегатите да биде прв човек и во наредните четири години. Денес во домот на АРМ ова друштво го одржа своето редовно годишно собрание кое беше и изборно. Педесет и еден делегат на собранието едногласно ја дадоа поддршката за Марјан Даскаловски и му ја дадоа довербата по петти пат да биде на чело на Ловното друштво „Беласица“.

,,Горд сум што ја добивам по петти пат поддршката од делегатите. Знаат дека ЛД „Беласица“ се води чесно и одговорно. Сите заедно направивме друштвото да биде респектирано и едно од највлијателните во нашата држава. Во следните четири години ќе работиме напорно за да останаме пример за другите. Горд сум на својот Управен одбор, на мојот ловник Димитар Арапов како мој прв соработник, на ловочуварската служба и на сите комисии. Кога имаш ваков тим, лесно се остваруваат замислените цели. нашето членство знае дека нема да ги разочараме’’,  изјави претседателот на ЛД „Беласица“  Марјан Даскаловски

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.