Мартин Прчев најсреќен во Гевгелија – го извлече крстот од осветените води на Вардар

4452

,,Честитки за Мартин Прчев кој во водите на реката Вардар денеска го фати светиот крст што се положи по повод големиот христијански празник Водици,, вака објави првиот човек на општина Гевгелија Андон Сарамандов на својата ФБ страна

Повеќе момци скокнале по светиот крст во водите на Вардар откако утрово биле одржани литургии предводени од свештените лица од црквите во Гевгелија.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.