Малолетник од Струмица агресивно се однесувал кон полицајци а во Гевгелија физички напад на малолетник од струмичко

3488

На 06.04.2023 во 16.30 часот на ул.„Маршал Тито“ во Струмица, полициски службеници од Полициската станица Струмица лишиле од слобода малолетник од Струмица затоа што се однесувал агресивно кон полициски службеници кои извршувале службени задачи. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 05.04.2023 во 21.45 часот во Полициската станица Гевгелија, Р.С.(35) од село Радово, струмичко, пријавила дека околу 17.00 часот во спортска сала во Гевгелија нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од друг малолетник. Се преземаат меки за расчистување на случајот.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.