Македонија Макс нижи победи, ги надиграа и студентките од Тетово каде Џио славеше нова победа за 45 минути

1808

Одбојкарките на ,,Македонија Макс,, во втората фаза Група 2 не знаат што е пораз. Пролетва нижат само победи. По славјето над УГД во Штип, кичевска Ускана дома , и против Бами кор во Тетово, девојките на Зоран Јанков со 3:0 во сетови беа убедливи и против Универзитет од Тетово пред своја публика. Ричлиева со Лазарова потсетија на старите добри времиња, Мартина и Данила Владевска, Благица Стојанова, Карлиска Љафтова, беа енигма за ,,студентките,, од Тетово  кои со 25:22. 25:19 и 25:16 мораа да се помират со нов пораз

Победа забележа и Џио Струмица и тоа кај Лирија во Тетово и тоа со 3:0 во сетови. Струмичани домаќините ги решија за неполни 45 минути и тоа 25:14, 25:10, 25:09. Џио Струмица е без ниту еден пораз во шампионатот а веќе следниот викенд има тешко гостување во Кичево кај засилената Шутова која сака плеј офф разврска

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.