Македонија Макс, Наковски Волеј и Струмица Жени обезбедија пласман во 1/4 финалето од КУПОТ

372

Три од четирите струмички одбојкарски екипи во женска конкуренција обезбедија пласман во четвртфиналето од Одбојкарскиот КУП на Македонија. Синоќа  победи славеа второлигашот Македонија Макс но и прволигашите Струмица Жени и Наковски Волеј , додека Виктори Волеј наиде на тешкиот противник Работнички и предвреме ги заврши КУП мечевите

ОК Македонија Макс кој годинава се натпреварува во Втората лига и најавува ескпресно враќање во елитата со 3:1 славеше победа против Универзитет Тетово.  Второпласираниот на прволигашката табела Наковски Волеј без проблеми го ,,преслуша’’ Т Волеј од Тетово,  додека Струмица Жени на свој терен беа подобри од Јанта со 3:0 во сетови

Во понеделник ќе се знаат двојките во четврфиналето од КУПОТ кое ќе се игра по принцип дома и гости.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.