Летниот ,,Д Фестивал’’ годинава од 12 до 14 јули на познатата локација во Дојран

1815

Датумот за новиот „Д Фестивал“ е закажан. Ќе се случува од 12 до 14 јули, на добро познатата локација во Дојран. „Д Фестивал“ е единствениот летен „open-air“ музички фестивал во Македонија, кој годинава ќе се одржи по деветти пат.

Основан е во 2011 година и израснат од идејата за уникатен „open-air “настан, кој ќе и понуди на публиката алтернатива за задоволување на потребата за летен фестивал на автентичното и Дојранското крајбрежје. Ова е млад фестивал кој, благодарение на илјадниците фанови и најдобрите артисити од локалната, регионалната и светската музичка сцена, секоја година се одржува во одлична атмосфера константно доведувана до еуфорија и претставува единствено искуство исполнето со позитивна енергија.

„Д Фестивал“ продолжува како традиција, но секоја година со уште поголеми очекувања, со сигурност зацврстувајќи се како симбол за незаборавно концертно доживување и традиционална дестинација за сите фанови на автентичниот дух на летните музички фестивали. Секоја година Д Фестивал е дестинацијата за забава на повеќе од 8.000 посетители кои ги уживаат впечатливите концертни перформанси на музички артисти

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.