Ленче Кукиќ се пласира во финалето од музичкото шоу на Гранд ,,Никогаш не е доцна’’ – жирито за неа не се двоумеше

2743

Ленче Кукиќ повторно блесна во музичкото шоу на Гранд продукција ,,Никогаш не е доцна’’.  Со изведбата на песната ,, Париски локал’’ таа се пласираше директно во големото финале од ова регионално музичко натпреварување и тоа од жирито каде беа и сестрите Тамара и Тијана

,, Жирито одлучи а за кое немаше двоумење, во големото финале да се пласира македонското девојче -Ленче Кукиќ,, кажа Тамара

Ленче од стартот на ова натпреварување ги освои симпатиите не само на жирито чии членови се менуваат со исклучок на претседателот Маре, туку и на публиката пред се со нејзиниот моќен глас и фантастичните изведби на песните со кои се натпреваруваше.

На сцената на Гранд од ова музичко натпреварување пред една сезона победи Горан Кукиќ и сите сметаат дека еден од најсериозните кандидати за победа во ,,Никогаш не е доцна’’ сега е Ленче

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.