Ленче и Горан Кукиќ со Јупитер ќе се маскираат како ,,Балерини со тенки половини” , ќе го заиграт Лебедово езеро !

1812

Ленче и Горан Кукиќ со групата ,,Јупитер” кои се стандардни за забава  на големиот маскенбал како увертира на карневалското дефиле од Струмичкиот карневал, ќе бидат маскирани како балерини со тенки половини.  Вака истакна Ленче Кукиќ за порталот СтрумицаНет откривајки ја маската за вечерашнава забава во хотелот Сириус

(Ленче и Горан Кукиќ како Маша и Медо)

„Во балерини со тенки половини ќе бидеме преобразени вечерва,, кажа Ленче Кукиќ за информативниот портал Струмица Нет за кој истакна дека не ја исклучува можноста и да го заиграт  и „Лебедово езеро“ од Петар Илич Чајковски

(Група Јупитер како Патки на маскенбал)

Ленче и Горан со групата Јупитер постојано се маскирани на големиот маскенбал кои со својот репертоар постојано ја вжештуваат атмосферата. На маскенбалот вечерва треба да бидат избрани принцот и принцезата кои ќе бидат предводници на карневалското дефиле утревечер по струмичките улици .

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.