Ленче, Горан и Јупитер за своите струмичани организираат концерт ,,Јупитер за градот’’ на 12 ти декември во Антон Панов

3575

Ленче и Горан Кукиќ со групата Јупитер во четврток на 12 ти декември во НЦУК ,,Антон Панов’’ ќе организираат концерт кој го насловија ,, Јупитер за градот ’’. Концертот ќе биде бесплатен за посетителите а по повод празникот на Струмица ,,Св 15 Тивериополски Свештеномаченици’’. Како што не информриаше Ленче сакаат да приредат уште едно музичко доживување за своите струмичани, која им е најверна публика и да им се оддолжат за поддршката што ја добиваат постојано.

,, Сакаме да го збогатиме празникот на Струмица со музички концерт. Лани имавме концерт и сакаме секоја година за нашите струмичани, нашиот град  да посветиме по еден концерт, оти тие ни ја дават најголемата поддршка. Ќе имаме и гости на концертот кој ќе биде слободен за сите посетители, но тоа нека остане изненадување,, ни изјави Ленче која вети дека ќе биде нов инзвонреден музички концерт

Лани во октомври Ленче и Горан Кукиќ со ,,Јупитер’’ и нивните пријатели имаа двочасовен концерт во големата сала на Центарот за култура ,,Антон Панов’’ каде присуствуваа и пријателите од музичкото шоу ,,Никогаш не е доцна’’ , каде брачниот пар, членовите на бендот, двапати се враќаа на бис и пееја за струмичани.

На 12 ти декември Ленче и Горан со Јупитер повторно најавуваат незаборавен концерт на кој ќе се пеат нивни познати рефрени и хитови бидејки ите не само што се струмички бренд туку и македонски имајки во предвид дека Ленче и Горан победија на балканското музичко шоу Никогаш не е доцна на српската Гранд продукција

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.