КУП финале нема ниту за Струмица Жени кој беше совладан од Работнички Скопје

439

Струмица Жени претрпе пораз во полуфиналето од КУПОТ од Работнички со 3:1 (25-12, 16-25, 19-25, 17-25) и не се пласираше во финалето каде мегдан ќе поделат двете скопски екиои Јанта Волеј КВ и Работнички Жени.

Струмичанки одлично го почнаа мечот против Работнички но нема идеја и решение како да продолжат со оглед дека Работнички се ,,разбуди” па ги доби наредните три сета

Утре на програмата е и машкото финале каде ќе се соочат Струмица и Вардар

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.