Кукуш во Турново очаен, пандевци против лавовите на Младост во Струмица

2071

Во недела стартува пролетниот дел од прволгиашкито фудбалски шампионат на Македонија. Тимот на Академија Пандев пролетната сезона  нема да ја  започне на стадионот Кукуш во Турново туку дуелот со Македонија ЃП ќе го одигра на стадионот Младост во Струмица.  Како што информираа од Академијата теренот во Турново е во очајна состојба на кој нема услови за одигрување на првенствен натпревар

,, Теренот во Турново е во лоша состојба и донесовме одлука неделниот меч да го одиграме на Младост во Струмица а не на Кукуш каде ги игравме домашните натпревари од есенскиот дел,, ни изјави Југослав Тренчовски  стратегот на Академијата која по есенскиот дел се наоѓа на третата позиција на прволигашкито шампионат

„Пандевци“ против Македонија Ѓорче Петров сезонава имат победа на домашен и пораз на гостински терен. Дуелот е закажан во 14 часот а а цената на билетите ќе биде 100 денари.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.