Костурино наскоро ќе добие комплетна секундарна канализациона мрежа за приклучување на домакинствата

641

Наскоро населеното место Костурино ќе добие комплетна секнударна канализациона мрежа на која домакинствата ќе може да се приклучат. Како што истакна градoначалникот Костадин Костадинов реализирани се 750 метри од предвидените  1 100 метри канализациони краци со кои ќе бидат опфатени речиси сите домакинства од ова населено место.

,,Станува збор за проект вреден 4.700.000 денари со вкупна должина од 1100 метри од кои 750 метри се реализирани, а по завршувањето на краците секако ќе пристапиме кон приклучната мрежа за домаќинствата со што реализираме едно огромно ветување за населено место Костурино,, рече градоначалникот Костадинов

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.