Костадинов: 20 тина деца со надмината возраст вклучени во образовниот процес

495

,,Децата се нашето најголемо богатство, а нивното образование наш приоритет.Со грант којшто го добивме од Детската фондација Песталоци, дваесеттина деца со надмината возраст ги вклучивме во редовниот воспитно-образовен процес, а коишто пред тоа беа надвор од училиштата,, објави градоначалникот на Струмица Костадинов

Поддршката за овие деца ја продолжуваме и понатаму.Со посебно задоволство денеска присуствував на завршниот настан во соработка со Домот за деца и млади и Библиотеката, а на кој децата цртаа на тема „Јас имам сон“ Мојот сон е здрави деца, образовани деца, сигурна иднина на Струмица

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.